5 důvodů proč se Power BI rychle naučí i začátečník

Poslední aktualizace:

Už jste slyšeli o Power BI službě, kterou poskytuje společnost Microsoft, ale nevíte co od toho očekávat a zda vůbec dokážete plně využít tohoto nástroje? V pěti bodech se Vám pokusím vysvětlit, že tato analytická pomůcka je mnohem snazší než se zdá a dokáže ji využívat kdokoliv i Power bi začátečník.

V jednoduchosti je krása

Na první pohled se může zdát, že je Power BI komplikovaný, ale není tomu tak. Vývojáři Power BI si dali velmi záležet na tom, aby manipulace s daty byla co nejjednodušší i pro uživatele, který nemá technické znalosti. Můžete se jednoduše napojit na datové zdroje a následně z nich vytvářet reporty, grafy a tabulky. Vše je jednoduché, přehledné a hlavně snadno pochopitelné! Celý proces tvorby reportu netrvá déle než pár minut!

Přehledný web a dostatek informací

Naučit se Power BI není vůbec těžké, ale pokud se snad někdy dostanete do nesnází, tak doporučuji navštívit oficiální web Power Bi. najdete tam velkou spoustu informací. Na webu je skvěle zpracovaný blog s tutoriály, kde můžete načerpat inspiraci a velmi aktivní je i diskusní fórum, kde vám komunita odpoví na jakýkoliv dotaz. Nevýhodou je absence české lokalizace a web je tak dostupný pouze v anglickém jazyce. Velmi kvalitní je i dokumentace k celému systému. Dostatek informací o Power BI v češtině můžete samozřejmě také najít na tomto webu.

Analýza dat nebyla nikdy jednodušší

Úspěšná firma buduje svůj růst na analýze dat ze svých systémů (vč. Excelu) a právě Power BI je pro tento úkol naprosto ideální. Tento jednoduchý nástroj z Vás udělá reporting guru 🙂 Podívejte se jak rychlé může být vytvoření jednoduchého reportu s tržbami. Pro data si v tomto případě saháme do SQL databáze, ale na data se stejně tak můžete napojit do Excelu

Power BI reporty nahrajete jednoduše do cloudu

Vytvořené reporty jsou přístupné na všech zařízeních (od mobilních telefonů až po stolní počítače) odkudkoliv. Soubory jsou totiž nahrané na cloudové úložiště. Po vytvoření reportu přes jednoduchou aplikaci power bi desktop jej snadno nahrajete do cloudu a nastavíte sdílení pro ostatní uživatele, kteří se k němu poté odkudkoliv dostanou. Stačí pouze připojení k internetu.

Nevím si rady, co teď?

Pokud i přes veškerou Vaši snahu stále tápete, nezoufejte. Microsoft vytvořil příručku Power Bi, která Vás provede celým uživatelským rozhraním během několika minut (v angličtině). Spoustu informací naleznete také na tomto webu v sekci Power BI.

_______________________________________________________________________________________________
Intelligent technologies - podniková řešení a školení
5 důvodů proč se Power BI rychle naučí i začátečník
5 (100%) 1 vote

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.