Chyba Microsoft.ace.oledb provider is not registered on the local machine

Toto je v Business intelligence vcelku častá chybová hláška – v češtině by zněla nějak takto “Zprostředkovatel” Microsoft.ACE.OLEDB.X.X”není registrován na místním počítači”.

Kdy nastává chyba ACE OLE DB provideru a jak ji opravit?

Nastává pokud se pokoušíme připojit např k Excel sešitu nebo Access databázi, která běží na verzi Office, ke které nemáme nainstalovanou OLE DB API. Ta slouží pro přístup k datům (např SQL Server).

Pro vyřešení problému budeme potřebovat nainstalovat Microsoft Access Database Engine 2016 Redistributable dostupné na webu Microsoftu https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=54920&WT.mc_id=rss_alldownloads_all ve 32 bit nebo 64 bit variantě.

Je potřeba si dát pozor na to, že pokud např máme nainstalované Office ve 32 bit verzi, tak potřebujeme OLE DB také ve 32bit verzi. Nejlépe je nainstalovat varianty obě.

You cannot install the XX-bit version of Microsoft Access Database Engine

U některých verzí Office (třeba Office 365) se objevuje při instalaci chybová hláška, která neumožňuje v instalaci pokračovat.

Microsoft access database engine 2016 setup

Pomůže tento postup:

  1. Spustit cmd jako administrátor
  2. Instalovat database engine v quiet modu

po instalaci provedem kontrolu

kontrola instalace Microsoft Access database engine

5/5 - (1 vote)
Category: MS SQL Server SSIS - Integration Services

About Ing. Jan Zedníček - BI Developer, Finance controller

Jmenuji se Honza Zedníček a nejčastěji se se mnou v civilu můžete potkat v kancelářích Kentico Software v Brně, kde působím jako BI Developer. Částečně pracuji také jako freelancer. Tuto práci dělám pro různé firmy již přes 5 let, ale Kentico je moje srdcovka ♡. Před tím jsem pracoval jako finanční controller třeba v Aero Vodochody, bankovnictví nebo jako manažer dluhopisového programu v investiční skupině Unicapital. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a rád ochutnávám dobré rumy. Svoje znalosti se snažím zapisovat na tento web - abych je nezapomněl (působením rumu ^^) a sloužily i někomu dalšímu. Nebojte se položit dotaz nebo reagovat do komentáře. Přihlašte se do naší nové Excel facebook skupiny Excel CZ/SK diskuse »

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.