Pohoda Start od 1.9.2019 snižuje limit záznamů v účetním deníku

By | 28.8.2019

Od 1.9.2019 snižuje společnost Stormware, s.r.o. poskytující účetní systém Pohoda některé limity pro variantu Pohoda Start, kterou mají v oblibě zejména malí podnikatelé. Verze Pohoda Start je zdarma. Těchto lidí by se ale změna měla dotknout pouze okrajově.

Největší dopad bude mít snížení limitu na množství záznamů v účetním deníku. Účetní deník využívají subjekty (zejména právnické osoby) vedoucí podvojné účetnictví. Dle nových pravidel pouze 200 z původních 500 záznamů.

Tato změna pravděpodobně nejvíce ovlivní zákazníky z řad právnických osob, které jsou dceřinými společnostmi velkých holdingovek, případně nějakých účelově založených PO s malou aktivitou. Osobně očekávám do konce roku nějakou marketingovou akci, která se pokusí odlivu některých zákazníků zabránit.

Změna se týká instalací provedených po 1.9. Pokud byla instalace systému Pohoda Start provedena před 1.9. 2019, tak původní limity by měly vydržet až do konce roku.

Pohoda snižunje limity pro variantu Start

5/5 - (1 vote)
Category: Podnikové systémy

About Jan Zedníček

Jmenuji se Honza Zedníček a působím jako freelancer. Tuto práci dělám pro různé firmy již přes 5 let. Před tím jsem dlouhou dobu pracoval také jako finanční controller, analytik a finanční manažer pro společnosti z oblasti bankovnictví a výroby. Po práci si rád zahraju tenis, volejbal, šachy, zajdu do posilovny a rád ochutnávám dobré rumy. Svoje znalosti se snažím zapisovat na tento web - abych je nezapomněl (působením rumu ^^) a sloužily i někomu dalšímu. Nebojte se položit dotaz nebo reagovat do komentáře. Přihlašte se do naší nové Excel facebook skupiny Excel CZ/SK diskuse » Mou webovou prezentaci najdete na webu https://janzednicek.cz/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.