Power BI Embedded

Poslední aktualizace:

Power BI Embedded je novým moderním nástrojem z dílny společnosti Microsoft a slouží zejména vývojářům aplikací. Těm umožňuje integrovat do svých aplikací Power BI reporty.

Výhody Power BI Embedded

Tento tool umožňuje jednoduchou integraci sestav a Power BI dashboardů do vaší aplikace. Není tudíž nutné investovat čas ani finance do tvorby vizuálně analytických funkcí na úrovni aplikace, protože můžete využít již hotové řešení. Vybírat můžete jednak defaultní vizuály (integrované v Power BI), ale také custom vizuály. Samozřejmě si můžete vytvořit své vlastní vizuály.

Pro samotné vývojáře představuje nástroj kapacitní úsporu. Mohou se totiž soustředit na primární funkce aplikace a nemusí se zabývat reportingovou vrstvou, která může být na okraji jejich zájmu :). Významným způsobem může v rámci podniku usnadnit komunikaci a spolupráci mezi manažery, designéry a vývojáři.

Pricing Power BI Embedded

Náklady za využívání služby se odvíjejí od počtu nasazených uzlů. Tyto tzv. uzly se pak ještě pricují na základě počtu virtuálních jader a paměti RAM. Obecně platí, že systém je škálovatelný podle potřeby a vždy platíte pouze za to, co potřebujete využít. To znamená, že je vždy možné si využití služby přizpůsobit požadavkům firmy a neplatit nic navíc. Základní verzi produktu je možné si vyzkoušet mimo to zcela zdarma.

Pro používání služby si stačí pouze založit účet na portálu Microsoft Azure. Založení registrace je bezplatné. Od samotných uživatelů cílové aplikace (do níž je prostřednictvím Power BI embedded integrováno reporting řešení) přihlášení pochopitelně není vyžadováno a výsledek se jim zobrazuje na úrovni aplikace.

Power BI Embedded
4 (80%) 1 vote[s]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..