Napojení na SQL Server | Power Query

Poslední aktualizace:

Přes Power Query se dá napojit na spoustu datových zdrojů (viz článek zde) a jedním z nich je databáze SQL Server. V tomto článku probereme, jak jednoduše pomocí několika kroků nastavit napojení na SQL Server tabulku přímo z Excelu.

Návod na import dat a napojení na SQL Server z Excelu přes Power Query

K vytvoření spojení se SQL Serverem nutně nepotřebujete používat Power Query i když je nejpohodlnější cesta. Další způsob, jak data naimportovat najdete v článku Jak spustit SQL dotaz v Excelu. Ale zpět k tématu.

Importovat budeme připravené view na instanci SQL Server localhost\MOJEINSTANCE v databázi Temp, view se jmenuje udv_SalesByProducts a zobrazuje tržby po produktech s časovým kontextem. Toto view chceme naimportovat do Excelu spolu s propojením na databázi tak, abychom si data kdykoliv mohli jednoduše z excelu aktualizovat,

V případě, že nevíte, kde se váš SQL server nachází nebo nemáte přístupová práva, nechte si poradit od vašeho IT administrátora.

Krok 1) V excelu vybereme kartu Power Query – Z databáze – Z databáze SQL Server

Krok 2) V následujícím okně vyplníme název serveru a databáze, ve které se nachází view. Máte možnost nastavit SQL dotaz, který se na serveru provede. My necháme pole pro příkaz SQL prázdný, protože chci zobrazit objekt (view).

Napojení na SQL Server

Krok 3) V posledním kroku už jen vybereme objekt a potvrdíme přes tlačítko načíst. Máme také možnost data upravovat a vytvářet přes Power query editor posloupnost kroků, které se provedou po každé aktualizaci.

Na nově vytvořeném listu se nám založila požadovaná tabulka, která obsahuje data ze SQL Server a lze ji libovolně aktualizovat

_______________________________________________________________________________________________
Intelligent technologies - podniková řešení a školení
Napojení na SQL Server | Power Query
5 (100%) 1 vote

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.